TR|EN
Actual Content
Newsletter
Casp 2022
EUROCORR
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi
Publications > Çelik Yapılar
Sayı: 50 - Ocak 2017

Editör
ÇELİK YAPILARIN TASARIM VE HESAP ESASLARI KURSUTürk Yapısal Çelik Derneği bünyesindeki Yapısal Çelik Eğitim ve Araştırma Merkezi İktisadi İşletmesi (YAÇEM) ‘in kurduğu YAÇEM Akademi tarafından düzenlenen kurslara önümüzdeki dönemde de devam edilecek.
YAÇEM Akademi tarafından planlanan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 4 Şubat 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladığı ve 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş olan “Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esaslarına Dair Yönetmelik” içeriğiyle hazırlanan “Çelik Yapıların Tasarım ve Hesap Esasları Kursu (T103)” 14-15 ve 21-22 Ocak 2017 tarihlerinde Altunizade Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Söz konusu kursu, yönetmeliği hazırlayan komisyonun başkanı Prof. Dr. Cavidan YORGUN ve Yrd. Doç. Dr. Cüneyt VATANSEVER verdiler. Böylece, kursu başarıyla bitiren 38 mühendis 22 Ocak 2017 tarihinde katılım belgelerini aldılar.Türk Yapısal Çelik Derneği bünyesindeki Yapısal Çelik Eğitim ve Araştırma Merkezi İktisadi İşletmesi (YAÇEM) ‘in kurduğu YAÇEM Akademi tarafından düzenlenen kurslara önümüzdeki dönemde de devam edilecek. Gelen yoğun talepler üzerine “Çelik Yapıların Tasarım ve Hesap Esasları Kursu (T103)”nun baharda tekrarlanması planlanmakta.

 

YAÇEM Akademi tarafından verilecek diğer bir kurs da “Boya / Kaplama Seçimi ve Teknik Şartnamesi Hazırlama (Y101)” kursu. Türkiye’de mimar ve mühendislerin önemli ölçüde ihtiyaç duyduğu bu kurs, şehir dışından da gelecekler göz önüne alınarak 24 Mart 2017 Cuma günü 8 saat olarak planlandı. Bu konudaki duyuru kısa zaman sonra www.tucsa.org wwTUCSA web sitesinde yayımlanacak.


Çelik Yapılar - Sayı: 50 - Ocak 2017© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton