TR|EN
Actual Content
Newsletter
Tevfik Seno Arda Lisesi
Etkinlikler > Yarışmalar > Ulusal Çelik Yapı Ödülleri 2016

ULUSAL ÇELİK YAPI ÖDÜLLERİ 2016 SONUÇLARI BELLİ OLDU


Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından iki yılda bir düzenlenen Ulusal Çelik Yapı Ödülleri 2016’nın Jürisi, 12 Kasım 2016 Cumartesi günü Türk Yapısal Çelik Derneği'nin Dernek Merkezi'nde toplandı. Teslim edilen 16 projenin, şartnamede belirtilen katılım koşullarına uygun olduğu tespit edildi. Projelerin 10 adedinin "Yapı Ödülü Kategorisi", 6 adedinin de "Proje Ödülü Kategorisi"nde yer aldığı saptandı.

Şartnamede belirtilen “projede aranan niteliklere” uygunluk düzeyi açısından yapılan değerlendirmede, Yapı Kategorisi'nde Robert College Murat Karamancı Student Center, Vodafone Arena ve Bursa Kadıyayla Teleferik İstasyonu projeleri sıralamasız olarak oybirliğiyle ödüle değer bulundu.

Proje Kategorisi’nde ise Beyaz Ofis projesi ödül almaya hak kazanırken, Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS)'nin yarışma şartnamesi henüz yayımlanmamış olduğundan Jüri tarafından geçmiş yıllar esas alınarak ECCS'nin gerçekleştirdiği Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri'nde Türkiye'yi temsil edecek proje olarak da Robert College Murat Karamancı Student Center projesinin gönderilmesine oybirliğiyle karar verildi.

Robert College Murat Karamancı Student Center Vodafone Arena Bursa Kadıyayla Teleferik İstasyonu Beyaz Ofis

ÖDÜL JÜRİSİ
Prof. Dr. Hasan Şener (Jüri Başkanı)
Prof. Dr. Gülay Altay
Prof. Dr. Celal Abdi Güzer
Ahmet Topbaş
Han Tümertekin
Melike Altınışık


Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri 2017 Adayları


Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS)'nin gerçekleştirdiği Çelik Yapı Tasarım Ödülleri 2017'nin şartnamesi 14 Kasım 2016 tarihinde Stockholm’de yapılan ECCS Tanıtım Kurulu’nda görüşüldü ve prensip olarak;

1. ECCS Tam Üyesi ülke derneklerinin ECCS’e daha önce olduğu gibi birer proje değil, muhtemelen üçer proje ile katılmaları,

2. Uluslararası Jüri tarafından; katılan projelerden en öne çıkanlara “Award of Excellence”, her ülkeden birer projeye “Award of Merit” verilmesi, daha sonra Halk Oylaması ile seçilecek projeye de “Public Awards” verilmesi,

3. Jüri değerlendirmeleri sırasında, halk oylamasına açılacak projelerin belirlenmesi,

4. Jüri tarafından belirlenecek projelerin 1 Haziran 2017 tarihinden itibaren elektronik ortamda 60 gün süre ile halk oylamasına açılması.

ECCS’nin Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri (European Steel Design Awards) 2017 Şartnamesinin Aralık 2016 ortalarında kesinleşmesi ve yayımlanması beklenmektedir.
© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton