TR|EN
Actual Content
Newsletter
Casp 2021
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi
Yayınlar > Çelik Yapılar
Sayı: 49 - Ekim 2016

Editör


TUCSA YÖNETİM KURULU ECCS MEKTUBU
Türk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu, 189. Toplantısını 7 Eylül 2016 tarihinde, Yüksek İstişare Kurulu öncesinde, İstanbul Marriott Asya Otel’de gerçekleştirdi.

Ajandam


15 Temmuz ve Etkileri
Bu sayımızda, Türk Yapısal Çelik Derneği’nin 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin birlik ve bütünlüğü ile demokrasimize, devletimize ve milletimize karşı girişilen kanlı kapsamlı terör eylemleri ve ona ilişkin gelişmeler karşısında aldığı tedbirlerden bahsedeceğim.

Haber


Osmangazi Köprüsü Ana Taşıyıcı Çelik Halatları Kansai Altan İle Boyandı
1550 metre orta açıklığı ile dünyanın en uzun orta açıklığa sahip 4’üncü asma köprüsü olan Osmangazi Köprüsü’nün ana taşıyıcı kablolarına yönelik boya sistemleri Kansai Altan Boya Sanayi A.Ş. tarafından ikmal edildi.
İstanbul Boğazı’nın Üçüncü Köprüsü Açıldı
Yüksek mühendislik ve teknoloji ürünü 3. Boğaz Köprüsü hizmete açıldı.
Iglo Architects’e “Geleceğin Ticari Yapıları” Ödülü
Anatolia Tiles Depo ve Yönetim Binası, “Geleceğin Ticari Yapıları” kategori finalisti olarak yarıştığı Cityscape Awards 2016’da uluslararası jüri tarafından “Övgüye Değer” (Highly Commended) bulundu.
AŞKABAT ULUSLARARASI HAVALİMANI
Ve 266 yapısı ile dünyanın en büyük havalimanı komplekslerinden biri 2.250 milyar dolara mal olduğu açıklanan bu anlamda Türk müteahhit şirketlerinin yurtdışında tek kalemde aldığı en büyük ihale
Marmara Siegener Galvaniz Yeni Galvaniz Tesisi Yatırımı
Marmara & Siegener Galvaniz üçüncü tesisi Eylül 2016 ayı ortasında Velimeşe OSB (Tekirdağ) da hizmete açtı.

Yarışma


Ulusal Çelik Yapı Ödülleri 2016
TUCSA tarafından, 1997 yılından itibaren iki yılda bir gerçekleştirilen çelik yapı tasarım yarışmalarının 10’uncusu ULUSAL ÇELİK YAPI ÖDÜLLERİ 2016 başladı.

Teknik Makale


TEK KATMANLI VE SERBEST ŞEKİLLİ (TKSS) IŞIKLIKLAR / CEPHELER
Mim. Muharrem Çağlan Sistem Tasarım Bölümü Direktörü METAL YAPI ENG & CONST

Söyleşi


BİR Baba Oğul İKİ Mimar
Aydın Boysan ve yine kendi gibi mimar oğlu Burak Boysan’a ayırdık. Aydın Boysan’ın olduğu yerde her zaman inanılmaz bilgiler ve efsane nükteler vardır ya bu kez de biz nasiplendik Usta’dan...

Proje


Bir Fuksas Projesi BRATİSLAVA BORY MALL
İnş. Y. Müh. Selami Gürel METAL YAPI ENG & CONST
Robert College Murat Karamancı Student Center
Mimari Ofis: Ahmet Alataş - alataş architecture & consulting Proje Ekibi: Ahmet Alataş, Alexander Holzmann, Emre Acar, Yunus Özdemir, Işık Kaya, Pınar Gülpınar , Elif Güngör, İpek Kay Statik: Werkraum Wien - Peter Bauer Çelik Uygulama: Algan Çelik Mekanik: Akın Mühendislik Elektrik: Emas Elektrik Yıl: 2016 Yazı ve Fotoğraflar: Ahmet Alataş
Van Urartu Müzesi
Proje Yeri: Van Proje Tipi: Müze İşveren: Van Valiliği İl Özel İdaresi İç Mekan Projesi: Bahadır Kul Architects Statik Projesi: Göktem Mühendislik Peyzaj Projesi: Bahadır Kul Architects Elektrik Projesi: Sıla Mühendislik Mekanik Projesi: İki Y Yapı Aydınlatma Projesi: Bahadır Kul Architects Uygulama Süreci: 2012-2014 Arsa Alanı: 150.000 m2 Toplam İnşaat Alanı: 12.000m2
Robert College Murat Karamancı Student Center
Architectural Office: Ahmet Alataş - alataş architecture & consulting Project Team: Ahmet Alataş, Alexander Holzmann, Emre Acar, Yunus Özdemir, Işık Kaya, Pınar Gülpınar , Elif Güngör, İpek Kay Structural Design: Werkraum Wien - Peter Bauer Steel Execution: Algan çelik

TUCSA YÖNETİM KURULU ECCS MEKTUBU

Türk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu, 189. Toplantısını 7 Eylül 2016 tarihinde, Yüksek İstişare Kurulu öncesinde, İstanbul Marriott Asya Otel’de gerçekleştirdi.
TUCSA Yönetim Kurulu ülkemizin birlik ve bütünlüğü ile demokrasimize ve devletimize yönelik olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen kapsamlı terör eylemleri sonrasında ekonomimizin ve sosyal yaşamın bir an önce normalleşmesi için sektör değerlendirmesi yapmak ve alınabilecek önlemleri belirlemek üzere Yüksek İstişare Kurulu’nun 7 Eylül 2016 tarihindeki toplantısına ilişkin hususlar gözden geçirildi.
Bu kapsamda, Türkiye’nin yurtdışındaki yanlış algısının düzeltilmesine
katkıda bulunmak üzere, Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından, üyesi olduğu Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) çatısı altındaki 17 ülke ve 3 uluslararası organizasyonun temsilcilerine Türkiye’deki durumu ve normalleşmeyi özetleyen mektup gönderilmesine karar verildi.

ECCS’e gönderilen metkubun tam metnini www.tucsa.org adresindeki
internet sitemizden inceleyebilirsiniz.
© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton