TR|EN
Actual Content
Newsletter
Steelpro 2021
Çelik Köprü 2022
Casp 2022
EUROCORR
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi
Publications > Çelik Yapılar
Sayı: 40 - Temmuz 2014

Haber
Malezya ve Bangladeş Dış Ticaret Heyetleri TUCSA’yı Ziyaret Etti


Heyetlerin ziyaretinde Orta Asya ve Afrika bölgeleri olmak üzere çeşitli pazarlarda tarafların işbirliği yapması için fırsat yaratılması görüşüldü.
Türkiye ile Malezya arasında 17 Nisan 2014 tarihinde imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması’nı takiben 7 Mayıs 2014 tarihinde Malezya Dış Ticaret Geliştirme Kurulu (MATRADE) Delegasyonu Türk Yapısal Çelik Derneği’ni ziyaret etti ve iki ülke arasındaki yapısal çelik, çelik yapı ve inşaat sektörüne ilişkin işbirliklerinin nasıl geliştirileceği görüşüldü. MATRADE Direktörü Ong Yew Chee, sektörün ilgili kuruluşlarıyla birlikte TUCSA’yı Malezya’ya davet etti. Ziyaret sırasında, kültürel olarak birbirine yakın ve manevi bağlara sahip olan iki ülke arasında çelik yapılar ve yapı malzemeleri konusundaki ticaretin arttırılması yönündeki dilek ve istekler dile getirildikten sonra; MATRADE delegasyonu tarafından Güney Doğu Asya’da önemli bir role sahip olan Malezya’nın Türkiye’de ve yurtdışında faaliyet gösteren Türk inşaat sektörüne sağlayabileceği malzeme ve destekler ile Malezya, Ortadoğu ve Afrika’daki inşaat işlerine ilişkin işbirliği olanakları dile getirildi.

17 Haziran 2014 tarihinde ise TUCSA Bangladeş Ticaret Heyeti’ni Dernek Merkezi’nde ağırladı. 12 kişilik kadro ile TUCSA’ya ziyarete gelen Bangladeş Heyeti ziyareti sırasında, iki ülke arasındaki yapısal çelik, çelik yapı ve inşaat sektörüne ilişkin işbirliklerinin nasıl geliştirilebileceği görüşüldü. Bangladeş Çelik Yapı İmalatçıları Derneği (SBMA) Başkanı Zakir Hossain Sarker başkanlığındaki ve dernek yetkilileri ile çelik yapı sanayicilerinden oluşan heyetle, Bangladeş’te son yıllarda gelişen çelik yapı sanayi ve montaj olanakları, Tür-kiye’nin başta Ortadoğu, Uzakdoğu, Orta Asya ve Afrika bölgeleri olmak üzere çeşitli pazarlarda iki tarafın işbirliği yapması için fırsat yaratılması görüşüldü. Görüşmelerin sonunda, işbirliğinin gelişimine katkıda bulunmak üzere SBMA Başkanı Zakir Hossain Sarker TUCSA’yı ve üyelerini Bangladeş’e davet etti. 5 6


Çelik Yapılar - Sayı: 40 - Temmuz 2014© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton