TR|EN
Actual Content
Newsletter
SteelPro 2023
18th New Horizons
Tevfik Seno Arda Lisesi
Etkinlikler > Yarışmalar > SteelPRO
Yarışma: 11 - Yıl: 2014

Ödüller


Birinci Ödül 3 Sıra Numaralı Proje, 18641 rumuz
Kurgulanan senaryoda her aşamada farklı kaynaklar kullanılarak üretilen çözümler lçadır, konteynır, vs.l yerine, tasarımı oluşturan bileşenlerin dönüştürülerek ve yeni nitelikler eklenerek ihtiyaca cevap vermesi düşünülmüştür.
İkinci Ödül 6 Sıra Numaralı Proje, 93016 rumuz
Esneklik kavramı ile modüler barınağa kattığımız hareket sistemi taşınabilirlik kavramını da doğrusal olarak etki etmektedir. Panellerin kapanması ve taşınması için minimalist boyutlara ulaşmak ve bu sayede afet bölgesine bir kerede birden çok barınak modüllerin götürülmesini taşınabilirlik kavramıyla sağladık.
Üçüncü Ödül: 15 Sıra Numaralı Proje, 60048 rumuz
Kent ile bütünleşme doğal afetlere karşı birliktelik sosyo - kültürel özellikleri koruma yaşantının sürekliliği üretkenliğin devamı
Borusan Mannesmann Özel Ödülü: 23 Sıra Numaralı Proje, 35261 rumuz
Çelik malzemesi gerek yüksek dayanımı gerek yüksek sünekliğinden dolayı yapılarda çeşitli mertebelerde kullanılmaktadır. Günümüzde çoğunlukla betonarme yapılarda destek malzemesi olarak kullanılan çeliğin kullanımının yaygınlaştırılması hem mimari hem mühendislik perspektifinden bakıldığında elzemdir. Bu zorunluluk çeliğin sahip olduğu üstün özelliklerin sonucudur.
© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton