TR|EN
Actual Content
Newsletter
Casp 2022
EUROCORR
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi
Publications > Çelik Yapılar
Sayı: 57 - Eylül 2018

Yarışma
Ulusal Çelik Yapı Ödülleri 2018Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından iki yılda bir düzenlenen Ulusal Çelik Yapı Ödülleri 2018’in Jürisi, 10 Ekim 2018 Perşembe günü Türk Yapısal Çelik Derneği’nin Dernek Merkezi’nde toplandı.
Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından iki yılda bir düzenlenen Ulusal Çelik Yapı Ödülleri 2018’in Jürisi, 10 Ekim 2018 Perşembe günü Türk Yapısal Çelik Derneği’nin Dernek Merkezi’nde toplandı. (Jüri Başkanı) Ahmet Alataş, Ece Ceylan Baba, Selçuk İz ve Onur Güleç’in katılımıyla toplanan Ödül Jürisi, teslim edilen 14 projenin, şartnamede belirtilen katılım koşullarına uygun olduğunu, projelerin 8 adedinin “Yapı Ödülü Kategorisi”, 6 adedinin de “Proje Ödülü Kategorisi”nde yer aldığını değerlendirdi.
 

Şartnamede belirtilen kriterler açısından yapılan değerlendirmede, Yapı Kategorisi’nde Aşkabat Uluslararası HavaalanıTerminal Binası, Mersin Spor Salonu ve Sveti Stefan Bulgar Kilisesi Restorasyonu projeleri sıralamasız olarak oybirliğiyle eşdeğer ödüle değer bulundu. Proje Kategorisi’nde ise Antalya Yöresel Ürünler Pazarı ve Eskişehir Hızlı Tren Garı projeleri ödül almaya hak kazandı. Ayrıca Aşkabat Olimpiyat Stadyumu “Spor Yapıları” kategorisinde teşvik ödülüne, Zincirlikuyu ZIN2 projesi de “Yüksek Yapı” kategorisinde teşvik ödülüne değer bulundu.

 

TÜRK YAPISAL ÇELİK DERNEĞİ ULUSAL ÇELİK YAPI ÖDÜLLERİ 2018 JÜRİ TOPLANTISI TUTANAĞI

 

Ulusal Çelik Yapı Ödülleri 2018 Jürisi, 10.10.2018 Perşembe günü Türk Yapısal Çelik Derneği’nin Altunizade’de bulunan Dernek Merkezi’nde toplandı. Jüri Başkanı Ahmet Alataş ve Jüri Üyeleri Ece Ceylan Baba, Selçuk İz, Onur Güleç, aşağıda isimleri verilen ve teslim edilen 14 projenin, şartnamede belirtilen katılım koşullarına uygun olduğunu değerlendirdi. Projelerin 8 adedinin “Yapı Ödülü Kategorisi”, 6 adedinin de “Proje Ödülü Kategorisi”nde yer aldığı saptandı.

 

Yapı Ödülü Kategorisi

1. Aşkabat Olimpiyat Stadyumu

2. Aşkabat Uluslararası Havaalanı Terminal Binası

3. Mersin Spor Salonu

4. PDG Mimarlar Kiosk

5. Serdivan Ofis

6. Sveti Stefan-Bulgar Kilisesi Restorasyonu

7. Zincirlikuyu2

8. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Giriş Yapıları

 

Proje Ödülü Kategorisi

1. Antalya Yöresel Ürünler Pazarı

2. Arçelik ArGe Merkezi

3. Eskişehir Hızlı Tren Garı

4. Kromo

5. Pamukova Yüksek Hızlı Tren İstasyonu

6. S-Housing

Projelerin açıklamaları, başvuru formları, çizimleri, posterleri, raporları ve sunumları jüri tarafından değerlendirildi. Kioks ve Serdivan Ofis projeleri yenilikçi bakış açısı getirmediği gerekçesiyle elendi. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Giriş Yapıları projesi yapının inşa edilmiş fotoğraflarının teslim edilmemiş olması, mevcut yapının gönderilen proje ile farklı olması gerekçesiyle elendi. Proje dalında Arçelik, S Housing ve Kroma projeleri mimari kalitesine karşılık yapısal problemlerin detay çözümlemeleri yetersiz bulunarak elendi.

 

Şartnamede belirtilen “Projede aranan niteliklere” uygunluk düzeyi açısından yapılan değerlendirmede, Yapı kategorisi’nde Aşkabat Uluslararası HavaalanıTerminal Binası, Mersin Spor Salonu ve Sveti Stefan Bulgar Kilisesi Restorasyonu projeleri sıralamasız olarak oybirliğiyle ödüle değer bulundu. Proje Kategorisi’nde ise Antalya Yöresel Ürünler Pazarı ve Eskişehir Hızlı Tren Garı projeleri ödül almaya hak kazandı.

 

Ayrıca Aşkabat Olimpiyat Stadyumu “Spor Yapıları” kategorisinde teşvik ödülüne, Zincirlikuyu ZIN2 projesi de “Yüksek Yapı” kategorisinde teşvik ödülüne değer bulundu.


Çelik Yapılar - Sayı: 57 - Eylül 2018© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton