TR|EN
Actual Content
Newsletter
Steelpro 2021
Çelik Köprü 2022
Casp 2022
EUROCORR
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi
Publications > Çelik Yapılar
Sayı: 27 - Mart 2011

Haber
ArcelorMittal Distribution Solutions’tan Osmaniye’ye Çelik Servis Merkezi


ArcelorMittal Distribution Solutions’ın yeni açılan Çelik Servis ve İşleme Merkezi Türkiye’nin Osmaniye ilinde faaliyete başladı. 80.000 m2’si kapalı olmak üzere antrepo alanları dahil toplamda 140.000 m2’lik bir alan üzerinde kurulu bu merkez AMDS’nin yüzey alanı olarak en büyük tesisi olup tesiste tüm yapısal çelik sac, levha ve profil işleme ve imalat olanakları sunuyor.

2011 başı itibariyle hizmete giren merkezde çelik sac, levha ve profillerin stoklanması ve satışı ile birlikte Rulo Açma makinesi de servise başladı. Önümüzdeki aylarda yapısal çelik sac, levha ve profil işleme makinelerinin kurulumuna başlanacak.


Osmaniye’de kurulan yeni tesis hakkında konuşan ArcelorMittal Distribution Solutions Türkiye CEO’su Sn. Süleyman Zakuto “Türkiye’de her zaman yapısal çelik sektörünü büyütmeye yönelik çalışmalarımız oldu. Bu kapsamda Türkiye’nin hızlı gelişmekte olan Anadolu bölgelerine hizmet ağımızı genişletmek üzere 2010 yılı başında Osmaniye Çelik Servis ve İşleme Merkezi’mizin inşaatına başladık. Bulunduğu konum itibariyle Osmaniye, İskenderun Limanı’na  ve Ortadoğu’ya yakınlığı nedeniyle de büyük bir öneme sahip. Bu yeni Çelik Servis ve İşleme Merkezi’miz ile Türkiye’nin çelik işleme kapasitesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Amacımız yıllık çelik satışı olarak bir milyon tonu aşmaktır” dedi.


1983 yılında kurulmuş olan Rozak Demir Profil Tic. Ve San. Tic. A.ş., 2007 yılında ArcelorMittal Distribution Solutions’a katıldı. İstanbul çevresinde dört farklı depoda hizmet veren kuruluş, ArcelorMittal Distribution Solutions ile birleşerek Avrupa’nın en büyük demir-çelik stok ağının bir parçası oldu. ArcelorMittal Distribution Solutions Türkiye 150 bin tonu aşan stok hacmi ve 1000’den fazla ürün çeşitliliği ile Türkiye’deki en büyük demir-çelik satış ve servis merkezlerinden biri. ArcelorMittal Distribution Solutions Türkiye hakkında daha fazla bilgi için: www.rozakdemir.comÇelik Yapılar - Sayı: 27 - Mart 2011

Editör

10. Yıl…© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton