TR|EN
Actual Content
Newsletter
Casp 2021
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi
Yayınlar > Çelik Yapılar
Sayı: 41 - Eylül 2014

Editör


YARIŞMALAR MEVSİMİ
Sonbaharla birlikte Türk Yapısal Çelik Derneği’nde “Yarışmalar Mevsimi” başladı…

Haber


TUCSA Yönetim Kurulu Toplantısı
ürk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı, 25 Eylül 2014 Perşembe günü KARDEMİR evsahipliğinde Karabük’te gerçekleştirildi.
TUCSA Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Özdil ÇEDBİK Yönetim Kurulu Başkanı Seçildi
TUCSA kurucu üyelerinden ve Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Özdil 22 Eylül 2014 tarihinde yapılan Çevre Dostu Binalar Derneği (ÇEDBİK) Olağanüstü Genel Kurulu’nda ÇEDBİK Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.
Hayalindeki Evi Seç 1 Günde Kurulsun
Modül Evinize hayal bile edemeyeceğiniz zaman ve maliyet tasarruflarıyla sahip olabilirsiniz.
2014 Ulusal Çelik Yapı Ödülleri ve Yarışması
Türk Yapısal Çelik Derneği, 2013 yılındaki başarılı deneyimini göz önüne alarak, bu yıl “ULUSAL ÇELİK YAPI ÖDÜLÜ 2014”düzenledi. 2014 yılında; jüri tarafından yapılacak değerlendirmeyle değişik kategorilerde birden fazla çelik yapı projesine Ulusal Çelik Yapı Ödülü verilecek. Ayrıca, ödül alan projelerden biri Ulusal Çelik Yapı Ödülü’ne ilave olarak European Steel Design Awards 2015’e aday gösterilmeye de hak kazanacak...
Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) Başkanlığı 3. Kez Türkiye’de
Türk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nesrin Yardımcı 9 Eylül 2014 tarihinde İtalya’nın Napoli şehrinde gerçekleştirilen ECCS Genel Kurulu’nda yapılan törenle, ECCS Başkanlığını Prof. Dr. Raffaele Landolfo’dan devraldı.
PROSteel 2015 ÇELİK YAPI TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI HEYECANI BAŞLIYOR
Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann’ın ortaklaşa düzenlediği PROSteel 2015 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması için kayıtlar başladı. Bu yıl 15’incisi düzenlenecek olan yarışmanın konusu “Rekreasyon Alanında Sosyal Odak Tasarımı” olarak belirlendi.
ASMA GERME SİSTEMLERLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY IMS TÜRKİYE AKADEMİSİ’NDE
Almanya’da 1999 yılında Prof.Dr. Ing. Robert Off ve Prof. Alexander Furche tarafından kurulmuş olan IMS, Türkiye’de IMS Membran ve Kabuk Teknolojileri Enstitüsü adıyla hizmetlerini sürdürüyor.

Söyleşi


Mimar Sabri PAŞAYİĞİT: Mimarın Çelikle ilgili bir hayali olmalı...
“Yakın gelecekte Türkiye’de ve Dünya’da mimarlık adına sınırların zorlanacağını umuyorum. Taşıyıcı problemlerinin çözülmüş, kendi enerjisini üreten, çevreye duyarlı yapıların çok daha fazla örneklerini göreceğiz”

Proje


KIZILAY KAN MERKEZİ
Ankara haricindeki tüm illerin kan ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabilecek büyük bir merkez
MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ
Kayseri’nin ilk özel üniversitesi
KAYSERİ SPOR TESİSLERİ
15.000 m² inşaat alanı ile Türkiye’ nin spor kulüpleri arasındaki en kapsamlı ve en büyük tesisi
OFTON KASIMPAŞA NEXT STAR
olapdere yolu üzerinde 9500 m²’lik inşaat alanına sahip ofis ve mağaza binası
ELYSIUM SERENE KANDİLLİ SATIŞ OFİSİ
Çengelköy’de, Ofton İnşaat tarafından yapımı süren Elysium Serene Konutları’ nın satış ofisi olarak tasarlanmış proje
NARLIKAPI OFİS BİNASI
Proje, İstanbul’un Fatih İlçesi’nde bulunan Narlıkapı Hovannes Kilisesi’nin yanındaki 3.000 m²’lik arazi üzerinde planlanmıştır.
Djibouti Uçak Hangarı
İçerisinde uçakların bakımlarının yapılacak olmasının geometriyi belirlediği proje

Firmalarımızdan


Steelin Hafif Çeliği Sanata Dönüştürüyor
Hafif Çelik Yapı Sektörü’nün öncü kuruluşlarından Prefabrik Yapı A.Ş., ön üretimli hafif çelik binalar ve ekolojik konteynerlerini, Steelin markası ile satışa sunuyor. Steelin lüks villalardan çok katlı binalara, ekolojik yaşam ünitelerine kadar farklı estetik ve teknolojik çözümleri bir araya getiriyor.

YARIŞMALAR MEVSİMİ

Sonbaharla birlikte Türk Yapısal Çelik Derneği’nde “Yarışmalar Mevsimi”
başladı…

Yaz ayları süresince alt yapısı oluşturulan iki önemli yarışma, Eylül’de sektöre duyuruldu. Yarışmalarımızdan biri mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerde çelik yapı bilinci ve hevesi oluşturmak üzere 15 yıldır gerçekleştirilen PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması. Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann’ın ortaklaşa düzenlediği PROSteel 2015 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması için kayıtlar 29 Eylül’de başladı. Yarışma Jürisi toplandı ve Yarışmanın Konusu “Rekreasyon Alanında Sosyal Odak Tasarımı” olarak belirlendi. Türkiye’deki en köklü öğrenci yarışması ünvanını elinde tutan yarışmada birinciye 8.000 TL, ikinciye 5.000 TL ve üçüncüye 3.500TL ödül verilecek. Yarışmada Borusan Mannesmann tarafından verilen 7.500 TL tutarında özel bir ödül de bulunuyor.

TUCSA’nın duyurdugu diğer bir yarışma Türkiye’deki kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen çelik yapıların seçkisini yapan Ulusal Çelik Yapı Tasarımı Ödülü ve Yarışması Ulusal Çelik Yapı Ödülleri 2014 Daha önceleri “Türkiye Çelik Yapı Tasarım Yarışması” olarak düzenlenen ve ECCS’e gönderilecek bir projeyi seçmeyi hedefleyen jüri değerlendirmeleri, ilk defa 2013 yılında değişik kategorilerde ödüllerin verildiği bir “yarışma” olarak düzenlenmiş ve Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından “Sektör Ödülleri Töreni” kapsamında üç kategoride birer projeye ulusal ödüller verilmiş, bu projeler arasında jüri tarafından belirlenen bir proje de European Steel Design Awards 2013 kapsamında ödül almıştı. Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından 2013 yılındaki başarılı deneyim göz önüne alınarak, bu yıl ULUSAL ÇELİK YAPI ÖDÜLÜ 2014 düzenlendi. 2014 yılında; jüri tarafından yapılacak değerlendirmeye istinaden değişik kategorilerde birden fazla projeye Ulusal Çelik Yapı Ödülü verilebilecek. Ayrıca, ödül alan projelerden biri Ulusal Çelik Yapı Ödülü’ne ilave olarak ECCS tarafından yayımlanacak şartname kriterlerine göre European Steel Design Awards 2015’e aday gösterilmeye de hak kazanacak. Sektördeki başarıları gündeme taşıyacak bu yarışmaların ilgi göreceğine inanıyoruz. Saygılarımızla
© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton