TR|EN
Actual Content
Newsletter
Casp 2022
EUROCORR
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi
Publications > Çelik Yapılar
Sayı: 38 - Ocak 2014

Editör


TÜRK YAPISAL ÇELİK DERNEĞİ 2013 SEKTÖR ÖDÜLLERİ
Yapısal Çelik Sektörü'nün ilk "SEKTÖR ÖDÜLLERİ" Töreni, TUCSA'nın geleneksel etkinliği 14. Yapısal Çelik Günü programı içinde yer aldı.

Haber


YALITIM, KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN GİZLİ FİNANSMANI OLABİLİR Mİ?
Yalıtım sektörünün lider kuruluşlarından Filli Boya Yalıtım'ın desteği ile Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından gerçekleştirilen "Enerji Verimliliği ve Binalarda Isı Yalıtımı Tüketici Algı Araştırması" sonuçları, düzenlenen bir basın toplantısıyla açıklandı.
TÜRK ÇELİK SEKTÖRÜ YILSONU HEDEFİNE ULAŞTI
Geçtiğimiz yıl siyasi ve ekonomik olumsuz koşulların yanı sıra haksız yere açılan anti-damping ve koruma önlemi davaları ile mücadele eden Türk çelik sektörü, tüm olumsuzluklara rağmen güncelleştirdiği yıl sonu hedefine ulaştı.
3. BOĞAZ KÖPRÜSÜ'NÜN YAPIM AŞAMASINI TAKİP EDEBİLİYORUZ
İnşaatı devam eden 3. Boğaz Köprüsü projesinin yapım aşaması, internette yayınlanıyor.
PROSteel 2014 ÇELİK YAPI TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI BAŞLADI
Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann tarafından düzenlenen PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması'na başvurular başladı.

Kısa Kısa Ama Önemli


Yapısal Çelik Günü


YAPISAL ÇELİK SEKTÖRÜ'NÜN TÜM OYUNCULARI 14. YAPISAL ÇELİK GÜNÜ'NDE BULUŞTU
Türk Yapısal Çelik Derneği'nin geleneksel etkinliği YAPISAL ÇELİK GÜNÜ'nün 14'ncüsü, 18 Aralık 2013 Çarşamba günü İstanbul Marriott Otel Asya Balo Salonu'nda gerçekleşti.

Söyleşi


Mimar Bahadır KUL:
Kamu çelik projelerine o kadar uzak ki, Bayındırlık pozlarında bile sayılmıyor, "özel imalat" olarak geçiyor çelik yapı hâlâ.

Projeler


PRİŞTİNA ULUSLARARASI HAVAALANI ADEM JASHARI YENİ TERMİNAL BİNASI
Mimari Tasarım: Tekeli Sisa Mimarlık Statik Tasarım: Prota Mühendislik A.Ş. Çelik Yapı İmalatçısı: Mim Mühendislik A.Ş.
İstanbul Deniz Müzesi
İstanbul Deniz Müzesi: 15.000 m2 Tescilli Bina: 2600 m2 Geçici Bina: 1650 m2 Mimari Proje Müellifleri: Mehmet KÜTÜKÇÜOĞLU, Ertuğ UCAR Rölöve-Restorasyon Grubu: Atölye Mimarlık İnşaat Mühendisliği Grubu: Tem Mühendislik Makine Müh. Grubu: Okutan Mühendislik Elektrik Müh. Grubu: Yurdakul Mühendislik Yangın Danışmanı: Alara Mühendislik Yazı: Teğet Mimarlık
TÜRKMENİSTAN GÖKÇE KÖPRÜSÜ
Mal Sahibi: Nata-Net Çelik İmalat ve Montaj: Bülbüloğlu Çelik Endüstrisi Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yazı: Tuğrul ÖZKAN, Bülbüloğlu Çelik (BCES) Genel Müdürü

Summaries


PROSteel 2014 STEEL STRUCTURE DESIGN COMPETITION FOR STUDENTS LAUNCHED
PROSteel 2014 Steel Structure Design Competition for Students held by Turkish Construction Steel Association and Borusan Mannesmann is now open for application.
ALL PLAYERS OF CONSTRUCTION STEEL INDUSTRY CONVENED IN 14TH STRUCTURAL STEEL DAY
14th of Turkish Construction Steel Association's traditional activity, STRUCTURAL STEEL DAY, was held in Istanbul Marriott Hotel Asia Ball Room on 18 December 2013.
PRISTINA INTERNATIONAL AIRPORT ADEM JASHARI NEW TERMINAL BUILDING
Architectural Design: Tekeli Sisa Architecture Structural Design: Prota Engineering Steel Structure Contractor: Mim Engineering

TÜRK YAPISAL ÇELİK DERNEĞİ 2013 SEKTÖR ÖDÜLLERİ

"Ödül" kelimesinin sözlük anlamı: Bir başarı karşılığında verilen armağan, mükâfat. Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA), kurulduğu 1992 yılından bu yana Türkiye'deki Yapısal Çelik Sektörü'nü sürekli olarak geliştirmeye çaba gösteriyor. Gerçekleştirdiği çalışmalarla sektörü önemli bir yere taşıyan TUCSA, 2013 yılı itibariyle "SEKTÖR ÖDÜLLERİ" vermeye karar verdi. Çünkü sektördeki "başarı" artık somut olarak görülmeye başlandı ve bu başarıyı takdir etmek, mükafatlandırmak da TUCSA'nın misyonu oldu. Bundan sonraki yıllarda da verilmeye devam edecek bu ödül kapsamında, sektöre emeği geçenlerin takdir edilmesi amaçlandı. Yapısal Çelik Sektörü'nün ilk "SEKTÖR ÖDÜLLERİ" Töreni, TUCSA'nın geleneksel etkinliği 14. Yapısal Çelik Günü programı içinde yer aldı. "SEKTÖR ÖDÜLLERİ Töreni'nin sunumunu üstlenen TUCSA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H. Yener GÜR'EŞ: "1997 yılından beri, Türkiye'de gerçekleştirilen çelik yapıları üyesi olduğumuz Avrupa Yapısal Çelik Birliği'ne (ECCS) gönderiyoruz ve orada ödül almalarını sağlıyoruz. şimdiye kadar 10 çelik yapımız ECCS'de ödül aldılar. Türkiye'den gönderilecek çelik yapıyı belirlemek için iki yılda bir Türkiye Çelik Yapı Tasarım Yarışması düzenliyoruz. Bu yıl sektördeki gelişmeleri de göz önüne alarak değişik kategorilerde ödüller verelim ve açtığımız yarışmayı da her yıl yapalım kararı aldık. Sektörün bilinirliğini artıralım istedik" sözleri ile "SEKTÖR ÖDÜLLERİ" değerlendirmesinin nedenlerini aktardı. Bu yıl 2013 SEKTÖR ÖDÜLLERİ çerçevesinde 4 ayrı kategoride, sektörde öne çıkan 27 isim ödüllendirildi. Töreni izleyenler de bu projelerdeki başarılara şahit oldular. Önümüzdeki yıllarda TUCSA "SEKTÖR ÖDÜLLERİ"nin, sektördeki başarıların gündeme taşındığı bir platform olacağına inanıyoruz... Saygılarımızla© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton