TR|EN
Actual Content
Newsletter
Casp 2021
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi
Yayınlar > Çelik Yapılar
Sayı: 29 - Ekim 2011

Editör


ZOR GÜNLERE İNAT GÜZEL ŞEYLER DE OLUYOR
Hem Türkiye’de, hem dünyada zor günler geçiyor...Her gün yeni sıkıntılar, yeni sorunlara uyanıyoruz...Ama ümitsizliğe kapılmak yok.
MARMARA SIEGENER GALVANİZ YENİ TESİSİNİ AÇTI
Sıcak Daldırma Galvaniz kullanım alanının en geniş kaplama yöntemi olduğunu açıklayan Marmara Galvaniz İş Geliştirme Koordinatörü Bünyamin Halaç “Özellikle açık alanda kullanılan, kimyasal ve fiziksel özellikleri galvanizlemeye uygun her türlü metal galvanizlenebilir

Haber


ÇELİK KÖPRÜLER ÖDÜLLENDİRİLECEK
Avrupa Yapısal Çelik Birliği – ECCS’in ilkini 2008 yılında yaptığı, iki yılda bir gerçekleşen Avrupa Çelik Köprüler Yarışması 2012 başladı.
PAVILLION 21’İ İSTANBUL’A GELEBİLİR
2010 yılında dünyanın tanınmış mimarlık ofislerinden Coop Himmelb(l)au tarafından Münih Opera Festivali için tasarlanmış geçici bir yapı olan Pavillion 21, kent yaşamına, imajına kalıcı etkileri ve çarpıcı geometrisi ile ilgi çekti.
1. ULUSLARARASI ÇELİK YOLU ZİRVESİ
Türk Yapısal Çelik Derneği’nin T.C. Ekonomi Bakanlığı himayesinde düzenlediği 1. Uluslararası Çelik Yolu Zirvesi 8-9 Eylül 2011 tarihlerinde CNR Fuar Merkezi’nde...
Türk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI: ÇELİK YOLU SEKTÖRE DEĞER KATAN BİR PLATFORM
Günümüzde toplumların yalnızca bugünkü gelişmişliği değil, yarınlara sağlayacakları ve bırakacakları da önem kazandı.
T.C. Ekonomi Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN: ÇELİK SEKTÖRÜ TÜRKİYE’NİN NABZINI TUTUYOR
Türkiye’de ilk defa böylesine önemli bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Bir taraftan Türk Yapısal Çelik Sektörünü imalatı, üretimiyle, ciddi bir şekilde irdelerken, bir taraftan da gelecek yıllarla ilgili hedeflerimizi ortaya koyuyoruz.

Yarışma


ECCS-ALMANYA-TÜRKİYE-TUCSA VE ÖDÜL...
2011’in ECCS Başkanlığı Devir Teslimi 22-24 Eylül 2011 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin şehrinin Potsdam bölgesinde gerçekleşti.
ECCS ÇELİK YAPI TASARIM ÖDÜLLERİ 2011
ECCS Çelik Yapı Tasaırım Ödülleri 2011 ödül alan ülkeler ve projeler...

Söyleşi


Mimarlığın Usta İsmi: Doğan TEKELİ: “Çelik Yapı Zeka İster!”
İstanbul’un ilk yüksek katlı yapılarında da imzanız var ama bir söyleşinizde “şimdi olsa yapmazdım” diyorsunuz, bu düşüncenizi biraz açabilir misiniz?

Proje


TRABLUS ULUSLARARASI KONGRE MERKEZİ
Libya’da yeni bir çelik yapı olarak inşa edilen, ilk modern toplantı merkezidir. Bu binanın en geniş alanı, 56 metrelik paylaşılan ışık ile 3476 metrekarelik ana toplantı salonudur.
AZERBAYCAN BAKÜ HAYDAR ALİYEV ULUSLARARASI HAVAALANI TOLLGATE PROJESİ
Bakü Haydar Aliyev Havaalanı-Tollgate Projesi, hiperbolik - parabolik formu ile çok disiplinli bir mimarlık ve mühendislik çalışmasının sonucu.

ZOR GÜNLERE İNAT GÜZEL ŞEYLER DE OLUYOR

Hem Türkiye’de, hem dünyada zor günler geçiyor...
Her gün yeni sıkıntılar, yeni sorunlara uyanıyoruz...
Ama ümitsizliğe kapılmak yok.. Ancak umutla bakınca güzel şeyleri bulup çıkarmak, hatta yaratmak mümkün oluyor. Biz de böyle yaptık ve her şeye rağmen güzel işleri taşıdık sayfalarımıza...

Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan’ın katılımıyla daha da renkli hale gelen 1. ULUSLARARASI ÇELİK YOLU ZİRVESİ, sektörde bir ilke imza attı. Zirvenin hemen sonrasında dev bir kadro ile Almanya’ya Sabiha Gökçen Havalimanı için ödül almaya gittik. Ülkeye döner dönmez yıl sonuna kadar planladığımız çalışmalarımızı hayata geçirmek için kolları sıvadık yeniden. PROSteel 2012 başvuruları başladı, Çelik Köprü Yarışması’na start verildi. Türkiye’de üretilmiş çelik yapıları dernek sitesinde biraraya getirmek için hummalı bir çalışma ortamının içine girdik. Üyelerimizi ziyaret edip onlarla yeni dönem planlamaları yaparken yeni yeni firmalar aramıza katıldı...

Ne olursa olsun, hedefimiz belli: “Türkiye’de çelik yapıları yaygınlaştırmak ve olması gereken seviyelere getirmek.” Dernek Yönetimimiz kimi zaman ekranlarda, kimi zaman kamu yöneticileriyle, kimi zaman öğrencilerle, kimi zaman sektördeki oyuncularla çelik yapıları konuşuyor, anlatıyor, tartışıyor. Özetle “Durmak Yok..!”

Saygılarımızla
© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton