TR|EN
Actual Content
Newsletter
Tevfik Seno Arda Lisesi
Etkinlikler > Yapısal Çelik Günü
14. Yapısal Çelik Günü

YAPISAL ÇELİK SEKTÖRÜ'NÜN TÜM OYUNCULARI 14. YAPISAL ÇELİK GÜNÜ'NDE BULUŞTU

14. Yapısal Çelik Günü

Türk Yapısal Çelik Derneği'nin geleneksel etkinliği YAPISAL ÇELİK GÜNÜ'nün 14'üncüsü, 18 Aralık 2013 Çarşamba günü İstanbul Marriott Otel Asya Balo Salonu'nda gerçekleşti. Her zaman olduğu gibi yoğun bir katılımın yaşandığı sektörün buluşma gününde, mimarlar, mühendisler, imalatçılar, müteahhitler, akademisyenler ve öğrenciler ile sektöre destek veren kuruluşlar bir araya geldi. Akiş Boya, Askaynak, Borusan Mannesemann, Kanat Boya, Kardemir ve RZK Çelik firmalarının Destek verdiği 14. Yapısal Çelik Günü'nde ayrıca Akşan, Arcelormittal, Berdan Cıvata, Computer Engineering, Dresselhaus Çetin Cıvata, Gürkon Çelik Yapı, Hempel, Hilti, İz İnşaat, Metal Yapı, Steelife, TAV İnşaat, Tosyalı Holding, Türk Loydu, Uskon ve Yapı Merkezi Prefabrikasyon kuruluşları da Firma Tanıtım Noktaları'nda yer alarak katkılarını gösterdiler.

Türk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI'nın Açılış Konuşması ile başlayan 14. Yapısal Çelik Günü'nün Birinci Bölümünde sektördeki 3 teknik konu ele alındı. TUCSA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H. Yener GÜR'EŞ "CE İşareti ve Teknik Onay- Yönetmelikler, Uygulamalar ve Beklentiler" konulu sunumunu gerçekleştirdikten sonra, Efectis ERA Yönetim Kurulu Başkanı İlker İBİK "Çelik Yapılarda Yangın Dayanım Testleri ve Belgelendirme" konulu sunumu yaptı. Ardından Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Dr. Veysel YAYAN "Çelik Üretiminde Sürdürülebilirlik ve Çevre Duyarlılığı" konusunda gerçekleştirdiği sunumuyla katılımcılara bilgiler sundu.

Etkinliğin İkinci Bölümünde ikisi sadece 14. Yapısal Çelik Günü'nde sunulan 4 çelik yapı projesi tüm detaylarıyla konulara aktarıldı. TAV İnşaat'ta Ahmet ÇITIPITIOĞLU "İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni Terminali", Akşan Yapı'dan Melih ŞİMŞEK "ANKANATURA", Tekeli Sisa Mimarlık'tan Dilgün SAKLAR "Priştina Uluslararası Havalimanı Adem Jashari" ve Endeco Mühendislik'ten Utku Cengiz ÖZYURT "Konya Bilim Merkezi" çelik yapı projelerinin tüm detaylarını 14. Yapısal Çelik Günü katılımcılarıyla paylaştılar.

Etkinliğin son bölümünde Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından bu yıl ilk kez verilmeye başlanan "2013 Sektör Ödülleri Töreni" gerçekleştirildi. 4 ayrı kategoride düzenlenen TUCSA Sektör Ödülleri'nde "Genç Çelik Yapı Tasarımcıları" kategorisinde PROSteel 2013 Birinci Ekibi, "Türkiye Çelik Yapı Tasarımı" kategorisinde Çelik Radar Kuleleri Projesi Mimar, Statik Mühendis, Çelik İmalatcısı ve Mal sahibi, "Çelik Ofis Yapısı" kategorisinde ÇİMTAŞ Ofis Projesi Mimar, Statik Mühendis, Çelik İmalatcısı ve Mal sahibi, "Türkiye'nin En Yüksek Çelik Yapısı" kategorisinde de Double Tree By Hilton Avcılar Projesi Mimar, Statik Mühendis, Çelik İmalatcısı ve Mal sahibi 2013 yılının TUCSA Sektör Ödülleri'nin sahibi oldular.

14. Yapısal Çelik Günü sektöre ürün ve hizmet sunan 23 kuruluşun da yer aldığı fuayede, katılımcılarla keyifli bir sohbet ortamında gerçekleştirilen kokteyl ile sona erdi.
© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton