TR|EN
Actual Content
Newsletter
Casp 2021
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi
Yayınlar > Çelik Yapılar
Sayı: 39 - Nisan 2014

Editör


Çelik Havalimanlarımıza Bir Yenisi Daha Eklendi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminali Törenle Açıldı
Yapısal Çelik Sektörümüz, birbiri ardına hizmete giren çelik havalimanları yapılarımızla hünerlerini gözler önüne seriyor.

Haber


Deprem Komitesi Deprem Haftasında Toplandı
Her yıl 1-7 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen Ulusal Deprem Haftası ile eş zamanlı olarak, 4 Mart 2014 Salı günü dernek merkezinde toplandı.
Çelik Boru Sektörü 2014'e Hızlı Girdi
Türk çelik boru sektörü 2014 yılına çok iyi bir başlangıç yaptı.
SteelOrbis Sektörü İzmir'de Buluşturdu
SteelOrbis, Piyasa Sohbetleri'nin 2014 yılındaki ilk buluşmasını 11 şubat 2014 tarihinde, Hilton İzmir''de gerçekleştirdi.
Çelik Yapıların Deprem Tasarımı Kursu
Türk Yapısal Çelik Derneği, Yapısal Çelik Eğitim ve Araştırma Merkezi YAÇEM, Çelik Yapıların Deprem Tasarımı Kursu düzenliyor.
İstanbul'un Taksi Durakları Çelik Olabilir
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Taksi Sistemi Tasarımı Fikir Projesi Yarışması'nda, Hakan Gürsu tarafından tasarlanan TAXI Durağı projesi, internet sitesindeki halk oylamasında teşvik ödülüne layık görüldü.
YÜ Öğrencilerine Yerinde Çelik Eğitimi
Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI, YÜ Öğrencileriyle birlikte Doralp Teknolojik Montaj Sanayi Dilovası fabrikasını ziyaret etti.
İMSAD Sektörün 2014'te Yüzde 5 Büyüyeceğini Öngörüyor
"2014 Sürprizler Yılı mı, Fırsatlar Yılı mı?" konulu ekonomi toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) konferans salonunda gerçekleştirildi.
Voortman Gösteri ve Tecrübe Merkezi Kurdu
Voortman Çelik İşleme Tezgahları Fabrikası, yeni oluşturduğu gösteri merkezi ve eğitim alanları ile bir ilke imza attı.
Berdan Cıvata Projelerde Çözüm Ortağı
Berdan Civata, dünyanın önde gelen projelerinde çözüm ortağı olarak öncülük yapıyor.

Söyleşi


Mimar Alişan ÇIRAKOĞLU: "Çelik Yapı Biraz Niş Bir Alan Diye Düşünülüyor"
Çelik yapıyı çok önemsiyoruz ve aslında keşke daha çok fırsatımız olsa da çelik yapılar üzerine, daha çok deneyimlesek. Biz aslında yarışmalar kazanarak gelişmiş bir ofisiz

Proje


Mersin Stadyumu
25.000 seyirci kapasiteli Mersin Stadyumu; büyüklüğü, kapsamı ve mimari tasarımıyla kentin simgesel bir yapısı olarak düşünülmüş.
Lazika Adalet Bakanlığı Binası
Yazan: Gülce AKBAŞ, MSCE ATAK Mühendislik Proje ve Tasarım Koordinatörü
Haliç Metro Geçiş Köprüsü
Yazan: Alper UZMAN, İnşaat Yüksek Mühendisi Çağrı ÇAGLAYAN, İnşaat Mühendisi

Sayı Özel Eki


39. Sayı Özel Eki: RZK ÇELİK
RZK ÇELİK için hazırlanan özel eki 39. sayımızla birlikte inceleyebilirsiniz.

Çelik Havalimanlarımıza Bir Yenisi Daha Eklendi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminali Törenle Açıldı

Bu başarıların son halkası olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminali, etkileyici çelik mimarisiyle de dikkat çekiyor. 
 
TAV'ın 266 Milyon Euro yatırımla gerçekleştirdiği yeni terminal, 291 Bin 267 metrekare toplam inşaat alanı ile Türkiye'nin en büyük iç hatlar terminali. Ayrıca Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) tarafından ilk kez verilen "İnovatif Sürdürülebilirlik Uygulamaları Ödülü"ne de layık görüldü.
 
Terminal binası, keskin ve modern hatları, iç bahçe ve havuzları, geniş ama bir o kadar da sade iç hacimleriyle kullanıcılarına hem fonksiyonel hem de estetik açıdan benzersiz bir deneyim sunuyor. 
 
29 metrelik tonoz çatısıyla dikkat çeken yapı, Türkiye'de birçok havalimanı projesine imza atan Mimar Yakup HAZAN tarafından tasarlandı. Projenin detaylarını dergimizin Haziran sayısında sizlerle paylaşacağız. İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminali'nin sektörümüz adına önemli bir gelişme olduğunun bilinciyle, yapının hizmete girmesinde emeği olanları gönülden kutluyoruz.
 
 
Saygılarımızla
© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton