TR|EN
Actual Content
Newsletter
Casp 2021
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi
Yayınlar > Çelik Yapılar
Sayı: 23 - Mayıs 2010

Editör


İki Dergi Birden..
Dolu dolu bir ÇELİK YAPILAR Dergisi hazırladık sizlere. Hem de bir değil iki dergi birden..

Haber


PROSteel 2010 ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann Boru tarafından Borusan Mannesmann Boru ana sponsorluğunda düzenlenen PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’nın sekizincisi sonuçlandı. Bu yıl yarışmaya 31 üniversiteden 202 öğrenci 54 grup oluşturarak katıldı.

Proje


ECCS – TUCSA 2010 ETKİNLİKLER HAFTASI
ÇELİK YAPILAR 2010 KÜLTÜR VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ULUSLARARASI SEMPOZYUMU
Sürdürülebilir mimarlık ürünü olarak; Akkon Hafif Çelik Yapı Sistemleri
Dünyamız hızla kirleniyor, kaynakları tükeniyor. İnşaat doğası gereği, doğal ortamda ve ekosistemlerde bir tahribata, bir müdahaleye yol açabiliyor. Çevreye, insana ve dünyaya karşı sorumluluğunun bilincinde olan Akkon Çelik, bu müdahalelerin olabildiğince az olduğu, "yeşil bina" endişesiyle, tüm dünyada önem kazanan "Green Build" kavramının ve üretiminin de Türkiye’deki öncüsü olma yolunda. "Yeşil bina" olarak nitelendirilebilecek bir yapı, toptan bir anlayışı gerektiriyor.

Firmalarımızdan


Ankaville
Yazan:Akşan Etüd Müşavirlik Mühendislik A.ş.Yönetim Kurulu Başkanı Melih şimşek
AKKON
Akkon Çelik Yapı Sistemleri San. Tic. A.ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Taner Mermut

Kardemir Özel Sayısı


TÜRKİYE’NİN SANAYİSİNİ ŞEKİLLENDİREN KURULUŞ KARDEMİR
Yıl 1925. Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlik yılları. Cumhuriyet’in Kurucusu ATATÜRK her biri başlı başına “devrim” yaratan kararlarından bir yenisini daha verir: “Türkiye sanayileşecek ve sanayileşme “ulusal” bir nitelik taşıyacaktır. Modern Türkiye’nin endüstriyel atılımlarına öncülük edip temel oluşturacak entegre demir çelik tesisleri, en uygun yerde ve koşulda süratle kurulacaktır. “
KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl DEMİREL:
“KARDEMİR’DE CİDDİ BİR şEKİLDE İLERİYE DOşRU BİR BAKIş VE GİDİş VAR..”
FABRİKALAR YAPAN FABRİKA KARÇEL
Yazan: Kenan Sungur KARÇEL Genel Müdürü Bugünkü modern inşaat anlayışında en önemli iki ana unsur, çimento ve çeliktir. Ülkemizde ilk çelik konstrüksiyon imalat 1939 yılında Karabük Demir Çelik Fabrikaları’nın işletmeye geçmesiyle birlikte yapılmıştır.
ÇELİK KONSTRÜKSİYONDA İDDİALI İŞLERİ BİZ YAPARIZ
KARÇEL proje-imalat-montaj yapan bir kuruluş mudur?
KARDEMİR’İN ÇELİK YAPILARIN GELİŞMESİNDE OYNADIĞI TARİHİ ROL
Yazan: İnş.Yük.Müh. Necati Çeltikçi (Türk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi) Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri Çelik Konstrüksiyon Bürosu şefi (1965)
KARÇEL PLANT MAKING PLANT
Kenan Sungur KARÇEL General Manager

İki Dergi Birden..

Derneğimize yeni üye olan KARDEMİR’i ziyarete gittiğimizde, gördüklerimizden etkilenmiş ve özel bir KARDEMİR sayısı hazırlayarak, buradaki yatırımları, yapılanları, gelişmeleri, okurlarımıza iletmeye karar vermiştik. Tam bu çalışmaları yaparken yaşanan gelişmeler dergi sayfalarını aşınca, biz de daha fazla yorulmayı göze alarak sektördeki ve dernekteki tüm yenilikleri içeren, kapsamlı bir dergi sayısı hazırlamanın peşine düştük.

Başarı grafiğini hızla yükselten AKKON, hafif çelik konutlara özel bir örnek Ankaville projesi ve geçen sayıda kısa haber olarak verdiğimiz ve 3 ay içinde tamamlanma noktasına gelen Sonkar Hilton Otel projesi, dikkatleri üzerine çeken konularımızın başında geliyor. Çelik Yapılar “Kültür ve Sürdürülebilirlik” Uluslararası Sempozyumu 2010’da hummalı çalışmalar sürerken, sektör firmalarının verdiği güçlü destek de hepimizi gururlandırıyor. Hepsi ve daha fazlası bu yeni dergi sayımızın sayfalarında…

Yeni dergilerde buluşmak üzere...

Saygılarımızla

© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton