TR|EN
Actual Content
Newsletter
Casp 2022
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi

DOĞAYA RAĞMEN Mİ, DOĞAYI ÖNEMSEYEREK Mİ? (Temmuz-Ağustos 2021)

Geçtiğimiz iki aya afetler damgasını vurdu: önce 28 Temmuz’da Manavgat’ta başlayan ve sonra Türkiye’nin birçok bölgesine yayılan orman yangınları, daha yangınlar devam ederken, 28 Temmuz’da Van’da meydana gelen sel felaketi, ardından Batı Karadeniz bölgesinde başlayan aşırı yağışlar sonucunda, 11 Ağustos 2021 tarihinde Bartın, Kastamonu ve Sinop şehirlerinde sel ve su baskınları meydana geldi. Yaşanan sel nedeniyle can kayıpları resmi rakamlara göre 81’e yükseldi. Dileriz ülkemizde ve çevre ülkelerde süren bu yangınlar, en kısa zamanda söndürülür, sel felaketi sona erer ve aklı selim ile yaralar sarılır, yanan araziler tekrar yeşerir.
25.09.2021
Afetin üçüncü kolu olan ve nefesini ensemizde hissettiğimiz deprem olmadan yaşadığımız her gün için de şükrediyoruz. Bugün bu köşede, yaşanan afetleri ele almamızın amacı suçlamak ya da suçlu aramak değil, bundan sonrası için alınabilecek önlemleri, bir daha aynı şeylerin yaşanmaması için yapılabilecekleri konuşmak. Bu kapsamda, doğa olaylarını önemsemek, deprem ve orman yangınlarıyla birlikte her fırsatta belirttiğimiz gibi küresel iklim değişiklikleri nedeniyle ülkemizde de yaşanmaya başlanan tsunami, hortum gibi olaylara, artan sel olaylarına, virüsün küresel tehdit haline dönüşmesine dikkat çekmek de amaçlarımız arasında. 

Türk Yapısal Çelik Derneği bütün bu konuları, 30 Eylül 2021’de yapmayı planladığı AYM (Avrupa Yeşil Mutabakatı) Çalıştayı ve 24-25 Kasım 2021’de yapacağı 22. Yapısal Çelik Günü’nde ayrıntılarıyla masaya yatıracak.

Yazının devamını linkten okuyabilirsiniz.


© 2014 - Turkish Constructional Steelwork Associaton