TR|EN
Güncel
E-Bülten Aboneliği
Çelik Yapıların Tasarım ve Hesap Esasları ve Çelik Binaların Depreme Karşı Tasarımı Kursu (TBDY 2018)
Casp 2019
Çelik Yapılar Extra
Tevfik Seno Arda Lisesi

PROSteel 2013 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann tarafından Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla düzenlenen 13. PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’nın dereceye girenler ödüllerini aldı. 10 Mayıs 2013 Cuma günü Yapı Endüstri Merkezi’nde (YEM) gerçekleşen ödül töreniyle birlikte yarışmaya katılan projelerin yer aldığı serginin açılışı da yapıldı.
14.05.2013
2013 PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması'nda dereceye girenlerin ödülleri 10 Mayıs 2013 Cuma günü İstanbul’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YEM) düzenlenen törenle verildi. 30 farklı gruptan projenin yarıştığı PROSteel 2013’te öğrenciler çelik malzemeyi yaratıcı tasarımlar ile birleştirerek kent içinde semt ölçeğindeki yerleşmelerin ihtiyacına cevap verecek çelik taşıyıcı bir ‘ilköğretim’ okulu projesi ile yarıştılar. 
Törende birincilik ödülü Çağlayan Kızılkaya, Kenan Küçük, Mustafa Doğru ve Can Kurtoğlu’dan oluşan Orta Doğu Teknik Üniversiteli (ODTÜ) ekibe verildi. Törende ikincilik ödülünü Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencilerinden,  üçüncülük ödülünü ise İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinden oluşan ekipler aldı.
Eymen Çağatay Bilge, Elif Merve Ünsal, Onur Kamburoğlu ve Özgür Alp Numanoğlu’dan oluşanODTÜ’lü bir başka ekip de Borusan Mannesmann Özel Ödülü'nün sahibi oldu.  Törenle birlikte Ödül törenine katılan tüm projelerin sergisi de açıldı.
PROSteel 2013 elemeleri sonucunda birinci olan ekip 5.500 TL, ikinci olan ekip 3.500 TL ve üçüncü ekip 2.500 TL tutarında para ödülü kazandı. Bu ödüllerin yanı sıra tasarımlarında yüksek oranda Borusan Mannesmann ürünü kullanan ekip de 5.000 TL tutarında Borusan Mannesmann Özel Ödülü’ne değer görüldü. Altı ekip ise 4.500 TL tutarındaki mansiyon ödülünü paylaştı.
PROSteel 2013 seçici kurulunda Yrd. Doç. Dr. Yük. Mim. İpek Akpınar; Mim. Nevzat Sayın; Dr. Yük. Mim. Cem İlhan; Dr. Y. İnş. Müh. Selçuk İz; Yük. Müh. Mim. Yaşar Marulyalı; Prof. Dr. Y. Müh. Mim. Hasan Şener; Prof. Dr. Y. İnş. Müh. Nesrin Yardımcı yer alıyor.
PROSTEEL 2013 ÇELİK YAPI TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI ÖDÜL GRUBU:
MANSİYON
2 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 82652 
Adem Bahadır Çulha Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.
Mariam Abu Davas Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.
Birsel Saygılı   Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.
Andaç Yiğit Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.
Yiğit Moral   Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Müh. Böl. 
MANSİYON
 6 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 70793
Semih Yeşilmen Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.
Sinan Tuncer Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.
Burçak Sönmez Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.
Oğuzhan Aydın   Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.
Oğuz Şenkardeşler Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Müh. Böl. 
MANSİYON
10 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 01648 
Samet Mor  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.
Farzad Golghasemi Sorkhabi Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Murat Aydınoğlu Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.
Emrullah Koca Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Müh.Böl.
Berkin Dörtdivanlıoğlu Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Müh. Böl. 
MANSİYON
21 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 35477 
Ahmet İlyas Sözeri Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Fatih Baydemir Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Ahmet Kürkçü Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Mustafa Öztürk Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Müh. Böl.  
MANSİYON
22 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 88423 
Alparslan Bulut Gazi Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Yasin Yıldız Gazi Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Sait Uzunoğlu Gazi Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Ali Mert Pelen Çukurova Üniversitesi İnşaat Müh. Böl. 
MANSİYON
26 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 28048
Cenk Çeşmeli Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Müge Erkılıç Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Yusuf Nevruz Ölmez Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Müh. Böl. 
Görkem Gedik Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Müh. Böl
BORUSAN MANNESMANN ÖZEL ÖDÜLÜ
23 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 06742 
Eymen Çağatay Bilge Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Elif Merve Ünsal Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Onur Kamburoğlu Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Özgün Alp Numanoğlu Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Müh. Böl. 
3. ÖDÜL 
9 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 88902 
Tuğçe Alkaş İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Eren Tandoğan İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Müh. Böl. 
Hikmetullah İlhan   İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Müh. Böl. 
2. ÖDÜL 
7 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 31047 
Burkay Yücedal Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Enes Özpolat Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Beşir Alğan Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Ayşe Gemici Mustafa Kemal Üniversitesi İnşaat Müh. Böl. 
Oğuzhan Efendioğlu Mustafa Kemal Üniversitesi İnşaat Müh. Böl. 
Danışman Öğretim Üyeleri: 
Yrd. Doç. Dr. Mert Nezih Rifaioğlu, Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Bölümü
Yrd. Doç. Dr. Hakan Tacettin Türker, Mustafa Kemal Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü
1. ÖDÜL 
14 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 23573
Çağlayan Kızılkaya Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Kenan Küçük Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Mustafa Doğru Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl. 
Caner Kurtoğlu Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Müh. Böl.

YORUMLAR
SİZ DE YORUM YAZIN
Henüz yorum eklenmemiştir.
Siz de yorumunuzu ekleyerek sitemizin içeriğinin zenginleşmesine katkıda bulunabilirsiniz.
© 2014 - Türk Yapısal Çelik Derneği